انواع چرم هایی که در ساخت محصولات چرم دیبا استفاده میشود:

برای تولید یک محصول عالی استفاده از چرم درجه یک کافی نیست و اشراف بر خصوصیات و جزيیات چرم نیز ضروریست. هر محصول، چرم مناسب خود را می طلبد مثلا ضخامت و لطافت چرمی که برای یک کیف پول مناسب است ممکن است در یک کیف دستی نامناسب باشد.

تمام چرمهایی که در محصولات چرم دیبا استفاده میشوند با مواد گیاهی و طبیعی دباغی شده اند و حداقل مقدار ممکن از مواد شیمیایی در دباغی آنها بکار رفته است. اکثریت قریب به اتفاق محصولات ما از یکی از چهار نوع چرم زیر ساخته شده اند که نوع چرم هر محصول در توضیحات مربوطه نوشته شده است.

چرم گاوی الگانت: چرم الگانت مرغوبتـرین و گرانتـرین نوع چرم گاو است.در کارخانه های چرمسازی با کیفیت ترین و بهترین پوستها جدا شده و به چرم الگانت تبدیل میشود. رخ این چرم همان بافت طبیعی پوست است و به مرور و استفاده از محصول زیباتر و جاافتاده تر میشود. چرم الگانت از لطافت و نرمی خاصی برخوردار است ولی در عین حال کمی حالت دار و آهار دار است.

 

 

 

چرم گاوی چاپدار: چرم های چاپدار به چرمهایی گفـته میشود که طرح هایی مانند طـرح پوست کروکدیل یا مار پیتون و یا طرحهای زیبای دیگر توسط پرسهای بسیار سنگین بر روی آن ایجاد میشود و هدف از این کار ایجاد زیبایی و تنوع است. معمولا چرم های طرحدار در مدلهایی خاص و متفاوت  استفاده میشود و یا در بخشی از محصولات بکار میرود.